Marta Brzeźniak – magister fizjoterapii, Numer prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty 10857.


Od ponad 20 lat jestem fizjoterapeutką i bardzo się cieszę, że wybrałam ten zawód. Lubię ludzi, lubię z nimi przebywać i rozmawiać. Wielką satysfakcję daje mi możliwość niesienia im pomocy, łagodzenia dolegliwości bólowych i motywowania do dbania o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Wierzę, że zdrowe ciało, to zdrowa i szczęśliwa dusza. I odwrotnie, dobra kondycja psychiczna, to zdrowe i silne ciało, odporne na stresy dnia codziennego. Fizjoterapia, to dyscyplina, która zmusza do ciągłego kształcenia się. Nie ma dziedziny medycyny, która by nie korzystała z jej zdobyczy. Wciąż pojawiają się nowe metody (i urządzenia), dlatego moim priorytetem jest ciągłe dokształcanie i wykorzystywanie ich w procesie leczenia. Tego również wymagam od moich pracowników. Fizjoterapeuta, masażysta musi posiadać odpowiednie predyspozycje psychospołeczne do wykonywania tego zawodu, ponieważ na co dzień w pracy spotyka się z bólem i cierpieniem drugiego człowieka. Trzeba mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktów, wysoko rozwiniętą empatię, czas dla pacjenta, który potrzebuje zrozumienia i akceptacji. I tacy właśnie jesteśmy

Moją specjalizacją są wady postawy u dzieci, zwłaszcza skoliozy. Mimo, że praca z małymi pacjentami wymaga specjalnego podejścia i wiele cierpliwości bardzo ją lubię. Pomagam m.in. w problemach z koślawością/szpotawością kolan i stóp, okrągłych plecach, zwiększonej lordozie lędźwiowej, zwiększonym napięciu mięśniowym , wiotkości stawowej, protrakcji barków, zaburzonym ułożeniem głowy.

Zajmuję się również szeroko pojętą fizjoterapią osób po urazach sportowych i komunikacyjnych, oraz endoprotezach stawu kolanowego i biodrowego.

Rehabilitacja uroginekologiczna

Z pasją i oddaniem prowadzę rehabilitację problemów kobiecych (uroginekologicznych). Zajmuję się problemem nietrzymania moczu oraz osłabieniem mięśni dna miednicy, mobilizacją blizn po cesarskim cięciu i zabiegach ginekologicznych, rozejściem mięśnia prostego brzucha, rehabilitacją w połogu. Sama jestem matką dwóch synów i wiem co to cesarskie cięcie i poród naturalny. Staram się pomóc wszystkim młodym mamom, jak zadbać o swoje ciało, bliznę (!!!- to bardzo ważne ) w czasie połogu, aby w pełni cieszyć się macierzyństwem.. Czynnie współpracuję i konsultuję się z doświadczonym ginekologiem- położnikiem.

Fizykoterapia

Wykonuję również wszystkie zabiegi z zakresu fizykoterapii (m.in. TENS, laser, ultradźwięki, pole magnetyczne, elektostymulację, krioterapię). Zawsze przed wykonaniem zabiegu przeprowadzam dokładny wywiad z pacjentem, dotyczący ewentualnych przeciwskazań. W naszym Centrum używamy nowoczesnego sprzętu i każdy zabieg zawsze jest dostosowany do schorzenia, wieku i cech osobniczych pacjenta ( natężenie, czas i rodzaj zabiegu).


marta brzeźniak - mgr fizjoterapii


Wykształcenie:

Magister Fizjoterapii - Studnia dzienne na kierunku Rehabilitacja Ruchowa na AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Poznaniu.

Kursy i szkolenia:

 • Kurs poświęcony dzieciom ze skoliozą oraz wadami postawy w oparciu o współczesne metody neurofizjologiczne oraz doświadczenia własne – FALMED, Poznań; kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.
 • Kurs organizowany przez THERA-BAND® ACADEMI z tematu: ĆWICZENIA OPOROWE I RÓWNOWAŻNE Z ZASTOSOWANIEM PRZYBORÓW THERA-BAND®
 • Kurs organizowany przez THERA-BAND® ACADEMII – KOREKCJA WAD POSTAWY Z ZASTOSOWANIEM PRZYBORÓW THERA-BAND®
 • Kurs Kinesiology Taping zgodnego ze standardami K-Activ Association, kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.
 • Szkolenie z zakresu PUNKTÓW SPUSTOWYCH – Reha Kursy Poznań.
 • Szkolenie NEURAC przy zastosowaniu aparatów REDCORD - organizowane przez Meden Inmed.
 • Szkolenie z zakresu PFI PILATES I organizowanym przez Profifitness School - Certyfikat Instruktora PFI Pilates I Professional Pilates Basic Instructor.
 • DRA – rozejście mięśnia prostego brzucha.
 • Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie.
 • Trening dna miednicy Corefit® System.
 • Seminarium szkoleniowe w zakresie Skuteczności Terapii Falą Uderzeniową, wykładowca Haiko van Vlient, Chattanooga/DJO Global Szwajcaria.
 • Kurs MASAŻU LECZNICZEGO w Ośrodku Terapii Manualnej Odnowy Biologicznej i Kosmetyki w Poznaniu.
 • Szkolenie organizowane przez Akademię Rozwoju Zawodowego „MEDICA” z Warszawy z zakresu masażu bańką chińską.
 • Szkolenie organizowane przez Akademię Rozwoju Zawodowego „MEDICA” z Warszawy z zakresu masażu gorącymi kamieniami.
 • Pierwszy stopień kursu refleksologii Studium Refleksologii w Poznaniu.
 • Szkolenie organizowane przez „NORD WALK ”- SZKOŁĘ INSTUKTORÓW z Wrocławia, rekomendowane przez Polskie Stowarzyszenie Instruktorów Nordic Walking, w ramach którego otrzymałam wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie organizacji treningów oraz metodyki nauczania techniki nordic walikng – tytuł INSTRUKTORA NORDIC WALKING.
 • Szkolenie organizowane przez Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Poznaniu w ramach Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV, Opieki nad Żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS dotyczące zasad postępowania z chorymi na AIDS i zakażonymi wirusem HIV oraz profilaktyki zakażeń wirusem HIV.
 • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy organizowane przez MEDAID Centrum Szkoleniowe w Poznaniu – kurs podstawowy przeprowadzony zgodnie z najnowszymi Standardami Europejskiej Rady Resuscytacji.


Poznaj zespół

Łukasz Wawrzyniak - mgr fizjoterapii

Łukasz Wawrzyniak - mgr fizjoterapii

Więcej o mnie
Paweł Szygęda - masażysta

Paweł Szygęda - masażysta

Więcej o mnie
Realizacja strony: Pracownia Inaton