Rehabilitacja uroginekologiczna i położnicza

Centrum Rehabilitacji Sthénos

Z pasją i oddaniem prowadzę rehabilitację w schorzeniach uroginekologicznych. Zajmuję się problemem nietrzymania moczu u kobiet oraz osłabieniem mięśni dna miednicy, mobilizacją blizn po cesarskim cięciu i zabiegach ginekologicznych, rozejściem mięśnia prostego brzucha, rehabilitacją w połogu. Sama jestem matką dwóch synów i wiem co to cesarskie cięcie i poród naturalny. Staram się pomóc wszystkim młodym mamom, jak zadbać o swoje ciało, bliznę w czasie połogu - to bardzo ważne !!! - aby w pełni cieszyć się macierzyństwem. Czynnie współpracuję i konsultuję się z doświadczonym ginekologiem-położnikiem.


Kompleksowa Terapia Blizny:

Blizna – to miejsce gojenia się rany, to mechanizm obronny organizmu. Niestety u osób predysponowanych, zamiast typowych „prawidłowych” blizn, powstają blizny przerostowe, bliznowce (czyli keloidy - zgrubiały rozrost włóknisty skóry, przypominający narośl, sznurek). Blizna przerostowa tworzy się w granicach cięcia, a bliznowiec ją przekracza, jest mocno unaczyniony, może rozrastać się długo po „cięciu”.



Czytaj więcej

Wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Zajmuję się problemem nietrzymania moczu i osłabionymi mięśniami dna miednicy. Problem ten dotyczy nie tylko pań, które rodziły, ale również młodych kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia, uprawiają sport i zdrowo się odżywiają. Dlaczego tak jest? Odpowiedź i pomoc znajdziesz w naszym Centrum.

Rozejście mięśnia prostego brzucha – DRA.

Posiadam praktyczne umiejętności i wiedzę w zakresie diagnozowania i leczenia rozejścia mięśnia prostego brzucha. Spotkania obejmują: diagnozowanie rozejścia mięśnia, badanie brzucha, rozstępu i przepuklin, opracowanie i przeprowadzenie leczenia przy wykorzystaniu metod osteopatii, terapii manualnej i terapii bezpośrednim ruchem.

Kinesiology taping kobiet w ciąży.

Bezpieczna dla kobiet w ciąży metoda znosząca w szczególności ból kręgosłupa, okolicy brzucha i kończyn dolnych. Plaster jest aplikowany przez fizjoterapeutkę bezpośrednio na skórę, nie jest nasączony ŻADNYM lekiem (o co często pytają mnie pacjentki) i działa na skórę wyłącznie mechanicznie. Kinesiology taping można aplikować przez cały okres ciąży, nawet w pierwszym trymestrze. Nie ma żadnych przeciwskazań, oprócz otwartych, trudno gojących ran na skórze.

Realizacja strony: Pracownia Inaton